Zalety kastracji i sterylizacji psów

Zazwyczaj chcemy mieć jednego psa. Lub suczkę. Ale co zrobić żeby ona nie miała młodych szczeniaków, z którymi zazwyczaj nie wiadomo, co zrobić? Co zatem uczynić, aby nasz piesek nie zapładniał innych suczek? Właściciele czworonogów coraz częściej odwiedzają weterynarzy i proszą o sterylizację lub kastrację swojego pupila. Niechciane mioty to jedno, lecz jest też druga sprawa. Chodzi mianowicie o choroby weneryczne przenoszone droga płciową.

Czy kastracja i sterylizacja psów to wyrządzanie im krzywdy? Przekonujemy, że wręcz przeciwnie. Przestrzegając pewnych zasad można przez takie zabiegi chirurgiczne zrobić wiele dobrego dla swoich pupilów. Jedna rzecz należy przemyśleć na samym początku. Zarówno kastracja jak i sterylizacja powodują nieodwracalna bezpłodność zwierząt. Właściciele psów muszą liczyć się z tym, że ich pies czy suczka już nigdy nie będą mieć małych szczeniąt. Wynika to z wycięcia jajników i macicy u suczek oraz usunięciu jąder u psów. Istotna sprawa to czas, w jakim zwierzęta te mogą zostać poddane tym zabiegom. Sterylizacja suczki może odbywać się już w 3 - 6 miesiącu życia. Zaś kastracja u pieska to około 7 – 12 miesiąc po urodzeniu.

Obalamy mit, że kastracja lub sterylizacja w młodym wieku psów i suczek wpływają negatywnie na ich dalszy rozwój. Zwierzęta nie kierują się uczuciami. One kierują się zawsze instynktem.

Jeżeli właściciel zdecyduje się na sterylizację lub kastrację swojego psa czy suczki powinien zorganizować pewne sprawy. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni gabinet weterynaryjny, który zapewni godne warunki zabiegu jak i opieki pooperacyjnej dla naszego pupila. Dobry weterynarz przed zabiegiem wykona badania kontrolne i wykluczy wszelkie przeciwwskazania do operacji. Podpowie też jak przygotować pacjenta do zabiegu. Najistotniejszym aspektem jest nie podawanie psu jedzenia ani picia przez 12 godzin przed planowaną operacją.

Już na początku warto pomyśleć o opiece nad psem czy suczką po zabiegu chirurgicznym usunięcia narządów rozrodczych. Będzie on potrzebował szczególnej opieki od swojego właściciela zarówno w domu jak i odwiedzin u lekarza.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače