Spacery bez możliwości zbadania za pomocą węchu

Spacer z psem. Jaki ma cel? Czy dla właściciela i dla psiaka jest on taki sam? Zazwyczaj opiekunowie uważają, że zwierze po prostu musi mieć ruch oraz, że spacer na świeżym powietrzu do dobry sposób na załatwienie potrzeb fizjologicznych. Pies od spaceru oczekuje znacznie więcej. Otwarta przestrzeń to mnóstwo zapachów, a jak wiadomo pies poznaje świat za pomocą zmysłu węchu. Nos jest dla niego istotnym narządem. Dzięki niemu rozpoznaje on „komunikaty”, które pozostały po innych zwierzętach. Za pomocą doskonale wykształconego węchu pies dokonuje orientacji w terenie, co pozwala mu na odnajdywanie drogi do domu. Nasz pupil w odróżnieniu od człowieka, który poznaje świat głównie poprzez wzrok odkrywa jego uroki zmysłem powonienia.

Nie należy pozbawiać psa możliwości częstego używania węchu. Ograniczając wykorzystanie prze niego naczelnego zmysłu w dużej mierze hamujemy jego swobodę oraz spełnianie naturalnych potrzeb. Nie należy odciągać psa od zapachu, którym się szczególnie zainteresował. Choć na chwilę warto poczekać aż nasz pupil zaspokoi swoją potrzebę poznania śladu zapachowego. Wyjątkowe zainteresowanie psa można zauważyć, gdy wywącha on nowe miejsce, które jeszcze nie zna. Zazwyczaj będzie chciał podążać nowym szlakiem.

Wiadomo, że nie możemy chodzić zawsze tak jak chce nasz podopieczny. Jeżeli jest to specjalny spacer dla psa to zazwyczaj możemy mu trochę darować i pozwolić, aby to on prowadził. Spacer na jego zasadach pozwoli mu samodzielnie odkrywać świata wykorzystując w zasadzie w nieograniczony sposób za pomocą węchu.

Taki spacer powinien odbywać się według pewnych zasad. Po pierwsze, być dosyć długi. Nie może chodzić tylko o załatwienie potrzeb fizjologicznych, lecz dłuższe wyjście. Warto psa zabrać na specjalnej dłuższej smyczy. Ewentualnie, gdy jest to mały, łagodny pies to warto go na spacerze puścić wolno. Można tak postąpić tylko w parku lub innym miejscu oddalonym od ruchu samochodowego. Warunkiem jest też wytresowanie psa, który nie ucieknie i słucha komend właściciela. Warto wychodzić na spacer według zasad psa. Niech on czasem prowadzi.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače