Odpowiedzialne mieszkanie pod jednym dachem dziecka z psem

Przypadki napaści psów na swoich panów oraz ich dzieci niestety jest dość częste. O tego typu niebezpiecznych zdarzeniach słyszeliśmy wiele razy. Czym są spowodowane? Czy można im zaradzić? Powodów jest szereg. Często winne ponoszą właściciele czworonogów. Pies nie jest winny, bo to zwierzę, które kieruje się przede wszystkim instynktem.

Aby w domu gdzie przebywają psy było bezpiecznie należy po pierwsze dobrać psy odpowiedniej rasy. Ogromną pomyłka ludzi jest kupowanie amstafów. Dlaczego? Bo to owszem rodzinne psy, ale łatwo u nich wzbudzić agresję. Czasem nawet gwałtowny ruch czy upadek jednego z domowników może spowodować gwałtowny atak psów. Zdarza się przez przypadek nadepnąć na np. ogon psa, kopnąć go lepko czy potknąć się o niego. Amstaf nie uśmiechnie się do nas z miłym wybaczeniem. Psy tej rasy nie powinny mieszkać pod jednym dachem z dziećmi, które jak wiadomo są ruchliwe i wykonują mnóstwo nieprzemyślanych ruchów i zachowań. Nie poleca się również posiadania pary tych psów.

Decydując się na psa lub ich większą liczbę we własnym domu gdzie mieszkają dzieci należy to szczególnie przemyśleć i wybrać zwierzaki najbardziej spokojne i przyjazne. Dobrze jest, gdy nie są to psy duże. Należy również uzbroić się w cierpliwość podczas wychowywania i tresowania takiego zwierzaka. W domu gdzie mieszkają dzieci nie powinno się w ogóle trzymać psów o trudnej rasie. Niestety różne wypadki pokazują, że nawet najbardziej wytresowane i wychowane psy niejednokrotnie stwarzają zagrożenie dla domowników. Zawsze najbardziej bezbronne są dzieci. Niestety one są też najczęściej atakowane. Najważniejszą kwestią jest odpowiedzialność za dzieci, domowników i za zwierzaki. Często zdarza się, że właśnie jej brak była powodem wielu wypadków. Oprócz zranień, niejednokrotnie przykrych doświadczeń zdrowotnych a nawet śmierci dla domowników konsekwencje ponoszą również psy, które są usypiane, oddawane do schronisk lub porzucane.

Wielu tym wypadkom można zapobiec. Wystarczy stawiać odpowiedzialność na pierwszym miejscu, za siebie, dzieci, domowników i zwierzęta. Psy o rasowo groźnym pochodzeniu nie powinny mieszkać z dziećmi.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače