Odpowiednie przygotowanie mieszkania na przybycie psa

Bez względu na to czy nowym lokatorem w naszym mieszkaniu ma być szczeniak czy też dorosły pies należy przed jego przybyciem odpowiednio się na to przygotować. Każde nowe stworzenie musi się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Potrzebuje do tego czasu i odpowiednich warunków. Każdy pies niezależnie od jego wieku jest ciekawy, głodny przygód. Szybko będzie chciał spenetrować całe nowe środowisko. Należy, zatem ograniczyć wszelkie zagrożenia dla niego i sprawdzić czy przestrzeń jest wystarczająco bezpieczna dla nowego pieska. Mieszkanie należy dostosować do pieska właściwe tak samo jak do małego dziecka. 

Co konkretnie trzeba zrobić? Przede wszystkim należy usunąć wszelkie małe przedmioty, które pies mógłby połknąć i się zadławić. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkie rzeczy, które są niestabilne. Pies może zahaczyć o nie lub uderzyć i strząsnąć, rozbić wszystko, co się na nim znajduje. Kolejne istotne ryzyko to możliwość uduszenia się przez zwierzę. Wszelkie wiszące linki powinny zostać tak zabezpieczone, aby nie wisiały nisko nad podłogą luzem. Wszelkie kable i przewody elektryczne muszą zostać zabezpieczone, aby pies nie miał możliwości ich przegryzienia i narażenia siebie na utratę życia, a elektryczności w domu na poważną awarię. Należy kontrolować dostęp do takich miejsc jak balkon, okna oraz schody. Należy też wyeliminować możliwość zatrucia się przez psa. Gwarantuje to zabezpieczenie stref gdzie przechowywane są leki, detergenty, kosmetyki i wszelkie środki chemiczne.

Zwyczajem psów jest gryzienie oraz żucie napotkanych przedmiotów. W ten sposób nasi milusińscy rozładowują nadmiar energii oraz obniżają poziom stresu. Szczególnie szczeniaki w okresie wymiany zębów gryzą wszystko, co mieści się w ich paszczy. Nie należy im tego zabraniać. Trzeba jednak przygotować dla nich odpowiednie akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych. Ewentualnie starszym psom warto zaserwować starego buta, którego mogą pogryźć i mieć z tego radość.

Oprócz mieszkania należy przygotować dla nowego psiego lokatora również ogród, który posiadamy i będzie dostępny dla naszego towarzysza. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače