Nosówka u psa. Jakie ma oznaki i kiedy nasz zwierzak może się nią zarazić?

Nosówka jest jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych wśród psów. Zazwyczaj nasze pupile bardzo ciężko je przechodzą. Niestety wiele razy przypadłość ta kończy się ich śmiercią. Przed niebezpieczeństwem uchronić może tylko szybkie rozpoznanie choroby oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie powikłań, które zazwyczaj są powodem śmierci psów. Zazwyczaj psy zapadając na tą chorobę są zbyt późno diagnozowani i umierają. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami zapadnięcia na tą chorobę przez psy oraz jej oznakami, aby jak najszybciej zdiagnozować problem i podjąć leczenie. 

Warto zacząć od tego, kiedy pies może zarazić się tą chorobą. Najczęściej zarazki przechodzą przez bezpośredni kontakt z innym psem chorującym na nosówkę. Niejednokrotnie nasze zwierzę przewozi się w transporterze nieodkażonym po osobniku, który wcześniej się w nim znajdował i chorował na tą przypadłość. Każdemu psu trzeba zapewnić spacer i ruch na świeżym powietrzu. Niestety podczas przebywania w lesie może on zarazić się nosówka od kun i fretek, które ją przenoszą.

W rozpoznaniu nosówki ważne są obserwacje psa przez jego właściciela. Tylko dzięki nim można szybko zidentyfikować tą chorobę, udać się do weterynarza i rozpocząć leczenie. Do najczęstszych objawów nosówki należą: wychudzenie, wymioty, biegunka, odwodnienie. Jeżeli na tym etapie nosówka nie zostanie zauważona i nie podejmie się leczenia to choroba atakuje mózg naszego zwierzaka. Widzimy to po zataczaniu się psa, ponieważ traci on równowagę. Inne objawy zaawansowanej choroby to: brak apetytu, wypadanie sierści, wysoka gorączka. Na końcowym etapie choroby zwierzę traci wszelkie siły. Jest na tyle słaby, że nie potrafi samodzielnie się poruszać. Z jego oczu oraz nosa wydobywa się wydzielina. Jest ona przeźroczysta i ma kleista konsystencję. Na tym etapie niestety zazwyczaj nie ma już ratunku dla naszego psa.

Zawsze, gdy nasz pies zaczyna chorować robimy wszystko, aby mu ulżyć i przywrócić go do zdrowia. Możemy jednak zapewnić mu ochronę przed zarazkami. Są nimi szczepienia przed tego typu chorobami.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače