Jak zadbać o kocięta: krótki poradnik dla ich opiekunów

Podobnie jak wśród ludzi małe bobasy potrzebują znacznie więcej opieki niż starsze dzieciaki tak samo kociaki tuż po urodzeniu wymagają specjalnej opieki. Troska nad młodymi kociakami uwydatnia się w ich starszym wieku. To od niej zależy ich dalsze życie. Każdy chciałby mieć zdrowe i mądre koty. Podstawowe pytanie brzmi, zatem: Jak odpowiednio zająć się małym kotkiem? Z tego krótkiego poradnika dowiesz się jak karmić, pielęgnować oraz leczyć małe kotki.

Zacznijmy od podstawy – karmienie małego kotka. Zasadniczo karmić je powinna matka. Jeżeli tylko to możliwe to powinno to trwać jak najdłużej - minimum 8 tygodni. Brak naturalnej matki powoduje konieczność jej zastąpienia. Kociak musi być karmiony specjalnym mlekiem dla małych kotków, co około 2 godziny. Gdy kociak trochę podrośnie należy stopniowo wprowadzać do jego diety takie pokarmy jak mięso gotowane oraz surowe. Po jakimś czasie można również urozmaicić pokarm mieszając karmę suchą z puszkową. Oprócz standardowego mleka kotu powinno się podawać przegotowaną wodę ora produkty mleko podobne tj. śmietanę czy jogurty. Od małego kociak warto uczyć go zdrowych manier żywieniowych.

Każdy chce mieć zdrowego i czystego kociaka. Zatem kilka słów o jego pielęgnacji. Konieczne jest szczególne dbanie o takie narządy kota jak: oczy, uszy, zęby, pazurki i futro. Należy czyścic je regularnie.

Nawet te najbardziej zdrowe kociaki wymagają wizyt u weterynarza. Konieczne są, bowiem niezbędne szczepienia oraz odrobaczenia.

Kota trzeba również wychować. Jest to związane z nauczeniem go pewnych zachowań korzystnych dla samego zwierzaka jak i dla opiekuna i jego domowników. Dla wszystkich korzystne będzie oduczenie go drapania. Wtedy zabawy z naszym pupilem będą samą przyjemnością bez zadrapań i zranień. Warto zaopatrzyć go w pewne zabawki i akcesoria, które będą mu służyć, jako wyładowania energii, której koty mają mnóstwo. Kot chce wejść wszędzie i zazwyczaj star się dotrzeć w każde miejsce. Istotne jest, aby nauczyć go gdzie iść może, a od czego ma się trzymać z daleka. Wychowanie małego kotka na dorosłe zwierze jest tak samo istotne jak jego karmienie i pielęgnacja.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače