Drapak dla kota. Jak wybrać najlepszy?

Najlepszym i najefektywniejszym zabezpieczeniem mebli i innych przedmiotów w domu przez zadrapaniem przez koty jest nauczenie ich, że ostrzenie pazurów na tych rzeczach jest nieodpowiednie. Co zatem jest właściwe do temperowania kocich pazurków? Drapak dla kota to przedmiot rozwiązujący wszelkie problemy z zniszczonymi meblami.

Dlaczego koty drapią? Po pierwsze, jest to sposób na zadbanie o swoje pazurki (ścieranie ich). Po drugie, koty drapiąc oznaczają swój teren. Wspomagają to gruczoły zapachowe znajdujące się na końcach ich łapek. Po trzecie, czas drapania łączy się z rozciąganiem kota. Dowodzi to temu, że koty muszą drapać. Jest to ich domeną i nie można temu zapobiec. Należy, zatem tak dostosować kota do naszych oczekiwań, aby nie ucierpiały na tym nasze meble i inne drewniane przedmioty w naszym mieszkaniu.

Odpowiedni drapak to wyjście najefektywniejsze. Podpowiadamy, czym, się kierować kupując go dla własnego pupila. Przede wszystkim należy dostosować jego gabaryty do wielkości kota. Jest to istotne z punktu widzenia wyciągania się zwierzaka na kolumnie. Warto zwrócić też szczególną uwagę na wielkość legowiska. Kociakowi musi być tam wygodnie. Istotne, aby zafundować kociakowi drapak o dobrej, jakości wykonania. Koty stronią od chwiejnych i niestabilnych przedmiotów.

Jakość i wielkość drapaków decyduje o ich cenie. Najdroższe są drapaki wieloelementowe. Charakteryzują się one szeroką rozbudową. Posiadają spore legowiska, domki, tunele i inne atrakcje. Urozmaicenie drapaka oraz jego wielkość decydują zazwyczaj o zainteresowaniu nim naszego kotka. Jeżeli przypadnie mu do gustu to będzie spędzał w nim sporo czasu. Będzie miał sporo atrakcji a nasze meble nie ucierpią podczas kociego drapania. 

Warto wiedzieć, że tego typu akcesoria dla kotów zastępują legowisko i w zasadzie wszystkie dostępne na rynku zabawki. Mają one różnorodne konstrukcje i wielkość. Te bardziej złożone gwarantują naszym zwierzakom mnóstwo zabawy i bezpiecznego szaleństwa. Dodatkowo mają one przyjemny wygląd, ciekawa kolorystykę i nie szpecą mieszkania wręcz przeciwnie są fajnym dodatkiem.        

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače