Domowe zabawy z psem: frajda dla niego i właściciela

Kapryśna pogoda nie musi oznaczać lenistwa w domu ani dla psa ani dla jego właściciela. Nie wyjdziemy na spacer, ale możemy bawić się w domu. Jest to połączenie frajdy z obowiązkowym dla psa codziennym ruchem. Jak zatem w domowym zaciszu zapewnić zwierzakowi odpowiednią dawkę aktywności? Podpowiadamy kilka pomysłów, konkretnych zabaw możliwych do zaaranżowania właśnie w domu.

Bardzo łatwą zabawą jest psi detektyw. Jej zasady to chowanie przez właściciela ulubionych przysmaków swojego pupila, a następnie zachęcanie go do poszukiwania ich. Najlepszymi miejscami schowania przysmaków to zakamarki za drzwiami, pod dywanem czy jakieś inne szpary dostępne dla psa. Zwierzak w ten sposób doskonali swój węch, uczy się nowych rzeczy, sprytu no i co najważniejsze ma ruch. Poszukiwanie często zajmuje sporo czasu i pies musi sporo się przy tym ruszać.

Zabawę w chowanego zna każdy. Również z psem można się w nią bawić. Oczywiście działa to tylko w jedna stronę - właściciel chowa się przed psem. Nasz poszukiwacz nieźle się musi nakombinować żeby znaleźć swojego opiekuna. Zacząć należy od prostych kryjówek, a z czasem ja komplikować. Do tej zabawy można wciągnąć domowników, których pies zna. Nagroda dla zwierzaka może być mały przysmak lub pieszczoty.

Kolejna, nieco spokojniejsza zabawa to zagadka. Działa ona na zasadzie „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula”. Pokazujemy psu smakołyk, chowamy za plecy i dajemy komendę do odgadnięcia, w której dłoni on się znajduje. Psiaki to inteligentne bestie. Warto się o tym przekonać.

Tunel to zabawa, którą można przygotować z prostego krzesła. Do przejścia pod nim warto zachęcić psa smakołykiem, ale tylko początkowo. W dalszej części zabawy pies musi sam przechodzić bez zachęty. Utrudnieniem dla niego będzie dokładanie krzeseł i wydłużanie tunelu. Warto stopniowo utrudniać zadanie.

Istnieje wiele sprawdzonych zabaw dla pobudzenia aktywności psa w warunkach domowych. Mnóstwo innych można po prostu wymyślić. Należy pamiętać, że bez względu na pogodę pies musi mieć pewną porcję aktywności każdego dnia. Domowe zabawy to rewelacyjne rozwiązanie.        

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače