Dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych dla kota i psa

Wielu opiekunów kotów i psów dba o nie, karmi je odpowiednio i troszczy się o nie. Przy czym uważa, że kosmetyki dla naszych pupilów to już przesada. Przecież weterynarze twierdzą, że zwierząt nie należy myć i nadmiernie pielęgnować. A co jeżeli w czasie błotnistej i deszczowej jesieni chcemy wyjść z naszymi zwierzakami na pole? Jak później takiego pupila wprowadzić do domu? Konieczna jest wtedy kąpiel. I do tego przydają się różnorodne środki myjące, szampony i inne środki pielęgnacyjne dla psów i kotów.

Tego typu środków dla zwierząt jest szereg a rynku. Czym kierować się przy ich wyborze? Zazwyczaj opieramy się na: opisie działania, wyglądem opakowania, ceną, zapachem. Niestety bardzo rzadko zwracamy uwagę na jego skład. A jest to bardzo istotne. Tak samo jak przy wyborze karmy dla naszych zwierzaków. Zatem warto poznać kilka tajników właściwego odczytywania składu na opakowaniach kosmetyków dla zwierząt.

Niestety przeczytanie i zrozumienie, jakie składniki anodują się w danym środku są zazwyczaj bardzo trudne. Po pierwsze, pisane są najczęściej w języku angielskim. Po drugie, ich nazwy są trudne i niezrozumiałe dla zwykłego człowieka. Ułatwieniem dla was hodowców kota lub psa niech będą poniższe podpowiedzi. Jak ognia unikaj kosmetyków zawierających: Dioksan, Parabeny, różnego typu Konserwanty, Coco-betaine, Fragrances, Polysorbate, Styrene Monomer i wielu innych. Niestety większość kosmetyków zawiera takie składniki.

Wyżej wymienione substancje mogą powodować szereg komplikacji zdrowotnych dla naszych zwierzaków. Między innymi: podrażniają skórę, powodują reakcje alergiczne, są związkami rakotwórczymi, a co za tym idzie zwiększają ryzyko zachorowania na tą poważną chorobę. Niektóre z nich doprowadzają naszych pupilów do problemów z płodnością, tarczycą czy układem immunologicznym.

Kosmetyki mają pomagać w pielęgnacji. Nie mogą, zatem przy tym podrażniać ani uczulać naszego psa czy kota. Najlepszymi kosmetykami dla naszych zwierzaków są środki, przy których produkcji bazuje się na naturalnych składnikach. Daje nam to pewność, że nasz pupil będzie czysty i pachnący, a przede wszystkim zdrowy.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@capricavalier.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o swojego pupila, jakie akcesoria i zabawki dla niego kupić oraz jak wyleczyć choroby. Zapraszamy do czytania.

Royal Canin krmivá pre psov a mačky. Najlacnejčie chovateľské potrebyKutyatáp és felszerelések a legjobb áron – kutyaeledelHundefutter und Zubehör - Zoofast HundenahrungKatzenfutter – Zoofast – KatzennahrungHrană pentru pisici–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice.aliments et accessoires pour chatsaliments et accessoires pour chiens

Hondenvoer en honden accessoirescat food and accessoriesNegozio per animali online - zoofast.itPienso húmedo y seco para perros y accesoriosΤροφή για σκύλο και άλλα σξεσουάρ για σκύλοAlimentos e acessórios para cãesSuha i mokra hrana za pse | Zoofast.hr

Foder och tillbehör för hundarFood for dogs and other dog accessoriesMaistas katėms ir kiti priedai katėmsFoder og tilbehør til katteZooveikals online Zoofast. Suņu un kaķu barības. Royal CaninTukaj boste našli pasja hrana, oprema za pse in še igrače